На запрошення радіо «X.ON» начальниця управління освіти Херсонської міськради Наталя Журженко відвідала студію та надала відповіді на низку запитань, які було зібрано за результатами моніторингу соцмереж. Головне з того, про що йшла мова у «Екзамен для влади»:
- Безпекова ситуація у громаді не дозволяє розпочати процес навчання в очному або змішаному форматі. У будь-який момент ситуація може дозволити такий формат і до нього необхідно готуватися вже сьогодні. Основна вимога – наявність укриття у кожному закладі позашкільної та шкільної освіти. Вони бувають різних видів, втім, у Законі про цивільний захист чітко встановлено, що воно має буди протирадіаційним. На території громади є лише два заклади з протирадіаційними укриттями, всі решта – мають непридатні приміщення для облаштування укриття, оскільки під час їх будівництва вони навіть не проєктувалися.
- Торік резонансною подією стали протести херсонців проти побудови «підземних шкіл» в одному із районів міста. Фактично, досвіду будівництва подібних об’єктів у країни до цього не було, але військова реальність змушує шукати додаткові можливості для того, щоб зберегти освітній процес у громаді. З прифронтових міст таку «підземну школу» побудували та протестували її роботу у Харкові. Будуються аналогічні простори й в інших містах. Якщо регіон не почне будувати такі простори, через деякий час діти виїдуть з громади, і відповідно, без роботи залишаться вчителі.
- Позашкілля максимально намагається адаптуватися до дистанційного навчання. Зараз є декілька гурткових напрямків, до прикладу, майстеркласи з виготовлення різноманітних поробок й заняття з радіотехніки. Складніша ситуація з дошкільнятами, які ще не можуть долучатися до занять з огляду на вік: тут йде постійна комунікація вихователів з батьками.
- За період повномасштабного вторгнення заклади освіти Херсона не «випали» з жодної активності: у всіх заходах вчителі громади беруть участь нарівні з іншими освітніми закладами України. Вчителі постійно вчаться та адаптують освітні процеси під реалії регіону. Вже два роки поспіль Херсон займає друге місце серед міст обласних центрів за результатами НМТ.
Відповіді на інші питання можна прослухати у повній версії проєкту «Екзамен для влади».
Етер 4 квітня 2025 року.