В рамках міжнародної акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» в Україні традиційно проводиться акція, яка створена, аби привернути увагу суспільства до проблеми гендерно зумовленого та домашнього насильства. Днями в рубриці «Актуальний коментар» ми зустрілися із заступником начальника Херсонської міської військової адміністрації Антоном Єфановим й почули відповіді та деякі нагальні питання:
✅ домашнє насильство – це не лише фізичне, а й психологічне, сексуальне, економічне. Треба привертати до цього увагу, аби зрозуміти, коли вас використовують– і допомагати, в першу чергу, самим собі.
✅ Поліція не є каральним інструментом в побудові нової системи протидії домашньому насильству. В першу чергу її завдання – надання допомоги: оцінка ситуації, надання контактів, за необхідності – супровід до лікарів, психологів тощо. Всі алгоритми розроблені.
✅ В Херсоні створено центр – секретний притулок, де людина може отримати прихисток. Про неї подбають. І, згідно результатів оцінки ситуації, вона отримає необхідну первинну допомогу.
✅ Наші структури настільки самостійні, і ми вибудували свого часу такі алгоритми, що навіть під час окупації робота не припинялася. Ми можемо сказати, що збройна агресія з боку російської федерації об’єднала багато сімей, в яких ми моніторили ситуацію.
✅ Це хибна думка, що люди, які повертатимуться з фронту, становитимуть загрозу. Ми повинні звертати увагу на деякі нюанси, бо у них змінилося життя, тому задіяні структури по роботі з ветеранами. Це також працює в комплексі.
✅ Акція триває 16 днів, аби привернути максимальну увагу суспільства до проблем.
✅ Якщо є будь-яка загроза життю та здоров’ю, в першу чергу треба звертатися за номером 102. Та завчасно продумати алгоритм дій: зібрати речи та документи, попередити близьких або сусідів, домовитись про кодове слово. Виклик поліції – запорука того, що кожен отримає допомогу.